ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 9.2.2020

Počasie vo Zvolene: Výstraha pred silným vetrom, sprevádzať nás majú aj dažďové zrážky

Slnečnú a jasnú oblohu, ktorú sme si mohli vychutnať cez víkend vystrieda už v úvode týždňa množstvo oblačnosti, dážď a silný vietor. Vyskytnúť sa môže aj slabé sneženie a najvyššie denné teploty vzduchu počas týždňa vystúpia na hodnotu okolo 6 stupňov.

Pondelok (10.2.) nás bude vo Zvolene sprevádzať spočiatku množstvo oblačnosti a dážď. Neskôr sa má ale oblačnosť rozpadať, a tak najmä k večeru očakávame prevažne jasnú oblohu. V druhej polovici dňa treba počítať aj so silným vetrom, kvôli ktorému meteorológovia vydali i výstrahu prvého stupňa. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí -2 až -4 stupne Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje na teplotu okolo 6 stupňov.

Utorok (11.2.) sa bude niesť v podobnom scenári ako predchádzajúci deň. Spočiatku bude znovu oblačno a dážď, k večeru už prevažne malá oblačnosť. Opäť očakávame aj silný vietor, pre ktorý znovu platí i výstraha prvého stupňa. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude znovu najviac 6 stupňov. Ranná teplota sa má pohybovať v rozmedzí nula až plus dva stupne Celzia.

Streda (12.2.) bude takmer jasná. V podvečerných hodinách však môže pretrvávať zväčšená oblačnosť. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných -5 až do popoludňajších šiestich stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (13.2.) prinesie množstvo oblačnosti a ráno aj slabé snehové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu vystúpi opäť maximálne na +6 stupňov Celzia.

Piatok (14.2.) zostane v znamení zamračenej oblohy. Ranná teplota sa bude pohybovať okolo nuly a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 7 stupňov.

Sobota (15.2.) má byť polooblačná a počítať by sme mali aj s dažďovými zrážkami. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 8 stupňov Celzia.

Nedeľa (16.2.) bude zamračená, pričom podvečer nás budú sprevádzať opäť dažďové prehánky. Tie by mali pretrvávať i počas noci z nedele na pondelok. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni okolo -4 stupne a cez deň vystúpi na +7 stupňov.