ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 1.10.2019

Počasie vo Zvolene: Výstraha pred silným vetrom, obloha bude prevažne polooblačná

Prvé októbrové dni prinesú väčšinou polooblačnú oblohu a v celku príjemné teploty blížiace sa k hranici dvadsať stupňov, ktoré však dlho nevydržia. Najmä ku koncu týždňa pocítime ochladenie, a to ako počas dňa, tak aj v ranných hodinách.

Pondelok (30.9.) nás bude vo Zvolene sprevádzať malá oblačnosť, prípadne polooblačná obloha a z rána i dážď. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných jedenásť do popoludňajších 19 stupňov. Počas celého dňa si treba dať pozor aj na silný vietor, kvôli ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa.

Utorok (1.10.) má byť prevažne jasno. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude opäť do 19 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 7 až do 9 stupňov.

Streda (2.10.) bude oblačná a počítať treba i s dažďovými zrážkami, ktoré by mali pretrvávať aj počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 14 až do popoludňajších 17 stupňov.

Štvrtok (3.10.) zostane v znamení zamračenej oblohy, dažďové prehánky nás budú sprevádzať najmä v ranných hodinách. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 14 stupňov Celzia.

Piatok (4.10.) prinesie polooblačnú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne sedem stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo 13 stupňov Celzia.

Sobota (5.10.) má byť opäť pooloblačná a v čase okolo obeda nie sú vylúčené ani slabšie dažďové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 15 stupňov.

Nedeľa (6.10.) bude zamračená. Teploty vzduchu očakávame od ranných 5 až do popoludňajších 11 stupňov Celzia.