Najbližší týždeň bude počasie ako na hojdačke. Počas viacerých dní nás majú striedavo sprevádzať raz dažďové, a potom zas snehové zrážky. Obloha bude prevažne zamračená a s teplotami okolo nuly, pričom v úvode týždňa treba počítať aj s poľadovicou.

Pondelok (9.12.) nás bude vo Zvolene sprevádzať zamračená obloha a zrána i dážď. Pozor si treba dať ráno a doobeda aj na poľadovicu, kvôli ktorej Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných -4 do popoludňajších plus troch stupňov. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (10.12.) má byť spočiatku znovu zamračený, avšak postupne by sa mala oblačnosť rozpadať, a tak by už k večeru mala prevládať polooblačná obloha. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom stúpne, a to najviac na 6 stupňov. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo nuly.

Streda (11.12.) bude slnečná a jasná. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných -5 až do popoludňajších piatich stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (12.12.) prinesie zamračenú oblohu. Počas celého dňa očakávame aj dažďové prehánky, ku ktorým sa môže pridať i sneženie a zmiešané prehánky by nás mali sprevádzať aj počas noci zo štvrtka na piatok. Najvyššia denná teplota vzduchu vystúpi maximálne na +2 stupne Celzia.

Piatok (13.12.) zostane v znamení zamračenej oblohy a počítať by sme mali i s výdatným snežením. Ranná a rovnako aj denná teplota vzduchu bude okolo nuly.

Sobota (14.12.) má byť oblačná, pričom najmä v ranných a doobedňajších hodinách môže pretrvávať slabšie sneženie. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 3 stupne Celzia.

Nedeľa (15.12.) bude znovu zamračená a tentokrát nás ojedinele majú sprevádzať dažďové zrážky. Teploty vzduchu očakávame od ranných -3 až do popoludňajších plus štyroch stupňov.