ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 14.9.2020

Počasie vo Zvolene: Vysoké teploty koncom týždňa vystrieda ochladenie, očakávame aj búrky

Najbližšie dni prinesú opäť teploty, ktoré budú atakovať hranicu 30 stupňov Celzia. Pôjde však zrejme o posledné záblesky leta. Už vo štvrtok sa totiž obloha zatiahne a prinesie i dažďové zrážky, pričom treba tiež počítať aj s ochladením.

Pondelok (14.9.) bude vo Zvolene jasno alebo len malá oblačnosť a fúkať má slabý premenlivý vietor. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 14 stupňov Celzia a cez deň sa vzduch ohreje na 28 stupňov.

Utorok (15.9.) zostane prevažne jasný. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 13 až 15 stupňov. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na 29 stupňov.

Streda (16.9.) sa bude ráno niesť opäť v znamení slnečnej a jasnej oblohy. Už doobeda však treba počítať so zväčšenou oblačnosťou, ktorá nás bude sprevádzať i v druhej polovici dňa. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 17 až do popoludňajších 27 stupňov Celzia.

Štvrtok (17.9.) má pretrvávať zamračená obloha a pripraviť sa treba i na početné dažďové prehánky, pričom meteorológovia nevylučujú ani búrky. Ortuť teplomera sa počas dňa vyšplhá na 24 stupňov Celzia.

Piatok (18.9.) prinesie jasnú oblohu, ale aj ochladenie. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo 10 stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 16 stupňov.

Sobota (19.9.) zostane jasná, s výnimkou ranných hodín, kedy má byť polooblačno. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 18 stupňov Celzia.

Nedeľa (20.9.) má byť zamračená. Teplota vzduchu ráno má byť na úrovni okolo 9 stupňov a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 20 stupňov.