ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 6.5.2018

Počasie vo Zvolene: Výraznejšie ochladenie a mnoho zrážok

Uplynulý víkend sme si mohli užiť krásne letné počasie. Pekne má byť ešte aj v pondelok, avšak už od utorka príde na naše územie ochladenie. Teploty sa budú pohybovať okolo 20 stupňov Celzia a počas viacerých dní treba počítať aj s dažďom.

Pondelok (7.5.) bude prevažne jasný. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 10 až do 12 stupňov. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí 22 až 24 stupňov Celzia. Počas dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (8.5.) má priniesť spočiatku zamračenú oblohu, k večeru prevažne malú oblačnosť a cez deň dážď. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na 18 až 20 stupňov. Ranná teplota vzduchu má byť od 11 až do 13 stupňov Celzia.

Streda (9.5.) prinesie mnoho oblačnosti. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 15 až do popoludňajších dvadsaťjeden stupňov Celzia. Počas celého dňa treba počítať aj s dažďovými prehánkami, pričom meteorológovia nevylučujú ani búrky.

Štvrtok (10.5.) má byť v znamení polooblačnej oblohy a s rannou teplotou okolo 16 stupňov. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 20 stupňov Celzia. Poobede a podvečer by sme mali počítať aj s dažďom, pričom opäť nie sú vylúčené ani búrky.

Piatok (11.5.) prinesie polooblačnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo sedemnásť stupňov a teplota vzduchu cez deň bude približne 22 stupňov. Podobne ako vo štvrtok, aj v piatok sa treba v poobedňajších a večerných hodinách pripraviť na intenzívne lejaky a búrky.

Sobota (12.5.) má byť opäť polooblačná. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 16 až do popoludňajších dvadsaťjeden stupňov Celzia. Najmä k večeru očakávame i slabšie dažďové prehánky, ktoré majú pretrvávať aj počas noci zo soboty na nedeľu.

Nedeľa (13.5.) bude zamračená a s dažďom. Ranná teplota vzduchu má byť okolo štrnásť stupňov a najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu osemnásť stupňov.