Zasnežený Štedrý deň je v aktuálnom roku realitou i v našom meste. Žiaľ, táto vianočná idylka skončí veľmi rýchlo. Meteorológovia totiž avizujú prudký nárast teplôt, ako aj dažďové zrážky.

Pondelok (25.12.) bude pretrvávať prevažne zamračená obloha, pričom zrána treba počítať i s dažďom. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 3 až 5 stupňov Celzia nad nulou. Denná teplota dosiahne úroveň 10 stupňov.

Utorok (26.12.) má byť spočiatku znova oblačno, v druhej polovici dňa možno očakávať polooblačnú oblohu. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú +3 stupne. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne klesne, a to na 8 stupňov Celzia.

Streda (27.12.) prinesie takmer jasnú oblohu, avšak s výnimkou rána, kedy nás má sprevádzať polooblačná obloha. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo plus jedného stupňa. V poobedňajších hodinách nám teplomer ukáže 7 stupňov.

Štvrtok (28.12.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy. V čase okolo obeda zároveň nie sú vylúčené slabšie dažďové prehánky. Denná teplota vzduchu sa dostane opäť na úroveň plus sedem stupňov.

Piatok (29.12.) má byť polooblačný. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranného mínus jedného až do popoludňajších plus šiestich stupňov Celzia.

Sobota (30.12.) prinesie množstvo oblačnosti. Neminú nás ani dažďové zrážky, pričom meteorológovia ich očakávajú aj počas noci zo soboty na nedeľu. Denná teplota vzduchu vystúpi na +4 stupne.

Nedeľa (31.12.) zostane zamračená, naďalej nás bude trápiť aj dážď. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám na Silvestra teplomer ukáže plus štyri stupne. Popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac sedem stupňov Celzia.