ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 3.5.2020

Počasie vo Zvolene: Víkend prinesie vysoké riziko zrážok, ale aj nadpriemerné teploty

V najbližších dňoch si veľa slnečných lúčov neužijeme. Najmä cez víkend má prevládať množstvo oblačnosti a počítať musíme aj s početnými prehánkami. Dobrou správou však zostáva, že víkendové teploty vzduchu sa zrejme vyšplhajú až na letné hodnoty.

Pondelok (4.5.) nás bude vo Zvolene sprevádzať jasná obloha alebo len malá oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo 5 stupňov Celzia nad nulou. Keďže noc z nedele na pondelok má byť mrazivá, meteorológovia nevylučujú možnosť, že v skorých ranných hodinách môže pretrvávať teplota aj pod bodom mrazu. Pre nízke nočné teploty platí i výstraha prvého stupňa. Cez deň sa vzduch ohreje najviac na 17 stupňov.

Utorok (5.5.) má byť spočiatku zamračená obloha, pričom k večeru môžeme očakávať prevažne malú oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 7 až 9 stupňov a v ranných hodinách treba navyše počítať aj so zrážkami. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom klesne, a to na 14 stupňov Celzia.

Streda (6.5.) prinesie množstvo oblačnosti a ráno opäť aj slabý dážď. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 7 až do popoludňajších pätnástich stupňov.

Štvrtok (7.5.) má priniesť jasnú oblohu, prípadne len malú oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu má byť na úrovni okolo 20 stupňov.

Piatok (8.5.) bude spočiatku zamračený, avšak oblačnosť sa má postupne rozpadať, a tak by nás najmä v druhej polovici dňa mala sprevádzať jasná obloha. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo 11 stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 21 stupňov.

Sobota (9.5.) má byť oblačná a s množstvom dažďových prehánok počas celého dňa. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 24 stupňov Celzia.

Nedeľa (10.5.) zostane v znamení zamračenej oblohy a znovu treba počítať aj s celodennými prehánkami. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni okolo 17 stupňov a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 26 stupňov.