ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 23.12.2019

Počasie vo Zvolene: Vianoce znovu bez snehu, počítať treba aj so silným dážďom

Štedrý deň opäť bez snehovej pokrývky. Zrážky síce prídu, avšak miesto snehových, to budú tie daždivé. Na naše územie má ešte pár dní prúdiť teplý vzduch, takže vianočné obdobie bude v znamení plusových teplôt. Medzi sviatkami sa ale má ochladiť.

Pondelok (23.12.) nás bude vo Zvolene sprevádzať prevažne zamračená obloha. Teploty sa majú pohybovať v rozmedzí od ranných +3 do popoludňajších plus šesť stupňov. Cez deň budú pretrvávať aj dažďové prehánky, kvôli ktorým Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa.

Utorok (24.12.) má byť prevažne veľká, cez deň prechodne zmenšená oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na 7 stupňov. Ranná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí troch až piatich stupňov Celzia nad nulou.

Streda (25.12.) bude oblačná a prinesie aj mnoho dažďa. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných +3 až do popoludňajších plus piatich stupňov Celzia.

Štvrtok (26.12.) prinesie znovu veľké množstvo oblačnosti a ojedinele sa môžu vyskytnúť i dažďové zrážky. Najvyššia denná teplota vzduchu vystúpi opäť maximálne na +5 stupňov.

Piatok (27.12.) zostane v znamení zamračenej oblohy. Podvečer by sme mali počítať aj so snežením, ktoré má pretrvávať i počas noci z piatka na sobotu. Ranná teplota už poklesne pod bod mrazu. Pohybovať sa má okolo mínus dvoch stupňov a denná teplota vzduchu bude na úrovni približne +3 stupne.

Sobota (28.12.) má byť polooblačná, pričom najmä ráno a večer má pretrvávať zväčšená oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 2 stupne Celzia.

Nedeľa (29.12.) prinesie znovu mnoho oblačnosti. Vyskytnú sa i slabé dažďové prehánky, a to najmä podvečer. Teplota vzduchu ráno, ako aj počas dňa sa má pohybovať okolo nuly.