Štedrý deň opäť bez snehovej pokrývky. Zrážky síce prídu, avšak miesto snehových, to budú tie daždivé. Na naše územie má ešte pár dní prúdiť teplý vzduch, takže vianočné obdobie bude v znamení plusových teplôt. Medzi sviatkami sa ale má ochladiť.

Pondelok (23.12.) nás bude vo Zvolene sprevádzať prevažne zamračená obloha. Teploty sa majú pohybovať v rozmedzí od ranných +3 do popoludňajších plus šesť stupňov. Cez deň budú pretrvávať aj dažďové prehánky, kvôli ktorým Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa.

Utorok (24.12.) má byť prevažne veľká, cez deň prechodne zmenšená oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na 7 stupňov. Ranná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí troch až piatich stupňov Celzia nad nulou.

Streda (25.12.) bude oblačná a prinesie aj mnoho dažďa. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných +3 až do popoludňajších plus piatich stupňov Celzia.

Štvrtok (26.12.) prinesie znovu veľké množstvo oblačnosti a ojedinele sa môžu vyskytnúť i dažďové zrážky. Najvyššia denná teplota vzduchu vystúpi opäť maximálne na +5 stupňov.

Piatok (27.12.) zostane v znamení zamračenej oblohy. Podvečer by sme mali počítať aj so snežením, ktoré má pretrvávať i počas noci z piatka na sobotu. Ranná teplota už poklesne pod bod mrazu. Pohybovať sa má okolo mínus dvoch stupňov a denná teplota vzduchu bude na úrovni približne +3 stupne.

Sobota (28.12.) má byť polooblačná, pričom najmä ráno a večer má pretrvávať zväčšená oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 2 stupne Celzia.

Nedeľa (29.12.) prinesie znovu mnoho oblačnosti. Vyskytnú sa i slabé dažďové prehánky, a to najmä podvečer. Teplota vzduchu ráno, ako aj počas dňa sa má pohybovať okolo nuly.