ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 24.12.2018

Počasie vo Zvolene: Vianoce v znamení oblačnosti a s menšou snehovou pokrývkou

Ako po minulé roky, aj tentokrát na naše územie pred vianočnými sviatkami začal prúdiť teplý vzduch. Ten spôsobil výraznejšie oteplenie, a tak ani snehová nádielka, ktorá potešila v uplynulých dňoch, počas sviatkov vydržať nemusí, prípadne na niektorých územiach zostanú iba posledné stopy po snežení.

Pondelok (24.12.) bude vo Zvolene spočiatku zamračený a aj so slabším snežením, k večeru už očakávame prevažne jasnú oblohu. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných -1 do popoludňajších plus päť stupňov.

Utorok (25.12.) má byť prevažne veľká, ráno a večer už zmenšená oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na najviac na plus jeden stupeň. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od -3 až do -5 stupňov Celzia.

Streda (26.12.) bude v znamení zamračenej oblohy, v poobedňajších hodinách majú pretrvávať i snehové prehánky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných plus jeden až do popoludňajších troch stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (27.12.) prinesie takmer jasnú oblohu a v čase okolo obeda sa môže vyskytnúť aj slabšie sneženie. Teplota vzduchu cez deň sa má pohybovať okolo plus štyri stupne Celzia.

Piatok (28.12.) má priniesť oblačnú až zamračenú oblohu a opäť aj slabé sneženie, avšak tentokrát i s dažďom. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni okolo +1 stupeň a najvyššia denná teplota vystúpi na plus päť stupňov.

Sobota (29.12.) má byť oblačná. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať približne na úrovni okolo +4 stupne.

Nedeľa (30.12.) bude zamračená. K večeru očakávame aj snehové prehánky, ktoré by mali pretrvávať i počas noci z nedele na pondelok. Teploty vzduchu budú od ranných -2 až do popoludňajšieho jedného stupňa Celzia nad nulou.