V predposledný marcový víkend naše územie zasiahol studený front. Pod jeho vplyvom síce budeme aj naďalej, avšak nie dlho. K otepleniu dôjde hneď v utorok, podľa meteorológov dokonca možno počas nadchádzajúcich veľkonočných sviatkov očakávať až 19 °C.

Pondelok (25.3.) bude pretrvávať zamračená, k večeru prevažne jasná obloha. Počas dňa nás navyše neminú dažďové prehánky a v ranných hodinách pri teplote okolo nuly treba počítať i s prízemným mrazom. Keďže ten zároveň môže poškodiť vegetáciu, je kvôli nemu vydaná aj výstraha prvého stupňa. Denná teplota dosiahne úroveň sedem stupňov.

Utorok (26.3.) má byť spočiatku jasno, postupne až oblačno. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú -2 stupne s tým, že pre mrazy ohrozujúce vegetáciu opäť platí i výstraha prvého stupňa. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom výrazne stúpne, a to najviac na 13 stupňov Celzia.

Streda (27.3.) prinesie množstvo oblačnosti. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo plus šiestich stupňov. V poobedňajších hodinách nám teplomer ukáže 14 stupňov Celzia.

Štvrtok (28.3.) nás má sprevádzať najskôr zamračená a daždivá, v druhej polovici dňa polooblačná obloha. Denná teplota vzduchu sa dostane na úroveň jedenásť stupňov Celzia.

Piatok (29.3.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy. Dážď možno očakávať predovšetkým v čase okolo obeda. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných +8 až do 17 stupňov Celzia popoludní.

Sobota (30.3.) zostane zamračená, pričom oblačnosť miestami môže byť zmenšená. Výskyt dažďových zrážok sa nepredpokladá. Denná teplota vzduchu vystúpi na 19 stupňov Celzia.

Nedeľa (31.3.) prinesie veľa oblačnosti, podobne ako predchádzajúce dni. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže +11 stupňov Celzia. Popoludní by sme na ňom mali zaznamenať opäť najviac devätnásť stupňov.