Čakajú nás ďalšie tropické dni. Oproti predchádzajúcemu týždňu ich však bude výrazne menej. Počas posledného júlového víkendu by dokonca denná teplota vzduchu nemala presiahnuť hranicu 25 °C.

Pondelok (25.7.) bude pretrvávať prevažne jasná obloha. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 16 až 18 stupňov, v poobedňajších hodinách možno očakávať až 33 stupňov Celzia. Kvôli vysokým teplotám SHMÚ vydal i výstrahu prvého stupňa.

Utorok (26.7.) má byť spočiatku polooblačný, v druhej polovici dňa by nás mala sprevádzať zamračená obloha. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú 19 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom klesne, a to na 30 stupňov.

Streda (27.7.) sa bude niesť v znamení takmer jasnej oblohy, avšak s výnimkou času okolo obeda, kedy treba počítať s veľkou oblačnosťou. Vylúčené vtedy nie sú ani dažďové zrážky. Ráno nám teplomer ukáže 18 stupňov Celzia a počas dňa sa oteplí na 28 stupňov.

Štvrtok (28.7.) má byť z rána jasný, následne by nás mala až do večera sprevádzať polooblačná obloha. Denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 29 stupňov Celzia.

Piatok (29.7.) prinesie množstvo oblačnosti, dážď meteorológovia predbežne neočakávajú. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 21 až do popoludňajších 32 stupňov Celzia.

Sobota (30.7.) zostane zamračená s tým, že tentoraz sa už k slovu dostanú aj dažďové zrážky. Počítať s nimi treba najmä v druhej polovici dňa. Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň 22 stupňov.

Nedeľa (31.7.) bude polooblačná, pričom od poobedňajších hodín by nás mala sprevádzať jasná obloha. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže 18 stupňov a popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac 25 stupňov Celzia.