Desať stupňov Celzia? Áno, denné teploty vzduchu pôjdu v našom meste opäť nahor. Teplý front bude naplno znova úradovať od stredy. Pred jeho príchodom zároveň z oblohy padnú aj ďalšie snehové vločky, a to priamo hneď v prvý deň roku 2024.

Pondelok (1.1.) bude na Nový rok pretrvávať zamračená obloha, pričom k večeru nie je vylúčená zmenšená oblačnosť. Dopoludnia nás navyše neminie sneženie. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo nuly. Denná teplota dosiahne úroveň 4 stupne Celzia.

Utorok (2.1.) by nás mala naďalej sprevádzať oblačná až zamračená obloha. V popoludňajších hodinách zároveň treba počítať i s dažďom. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú -2 stupne. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne klesne, a to na 2 stupne Celzia. Fúkať má len slabý premenlivý vietor.

Streda (3.1.) má byť spočiatku oblačná a daždivá, v druhej polovici dňa možno očakávať polooblačnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo plus tri stupne. V poobedňajších hodinách nám teplomer ukáže 10 stupňov.

Štvrtok (4.1.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy. Okrem veľkej oblačnosti treba počas celého dňa počítať aj s dažďovými zrážkami. Denná teplota vzduchu sa dostane na úroveň šesť stupňov.

Piatok (5.1.) síce zrána prinesie polooblačnú oblohu, avšak po zvyšok dňa bude pretrvávať zamračená obloha. K večeru navyše z oblohy aj spŕchne. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranného plus jedného až do popoludňajších plus siedmich stupňov Celzia.

Sobota (6.1.) má byť oblačná. K slovu sa opäť dostanú aj dažďové prehánky, ktoré nie sú vylúčené ani počas noci zo soboty na nedeľu. Denná teplota vzduchu vystúpi na 6 stupňov.

Nedeľa (7.1.) zostane zamračená, naďalej by nás mali trápiť aj dažďové zrážky. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže plus päť stupňov. Popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac osem stupňov Celzia.