Denné teploty vzduchu presahujúce hranicu 20 °C? Nie. Aj napriek tomu, že začiatkom týždňa dôjde k očakávanému otepleniu, až takto teplo veru nebude. Dokonca s príchodom tretieho aprílového víkendu denné teploty vzduchu opäť o niečo poklesnú.

Pondelok (11.4.) má pretrvávať prevažne polooblačná, ráno a večer zmenšená oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí mínus jeden až plus jeden stupeň, pričom pre poobedie meteorológovia avizujú 10 stupňov Celzia. Pre nízke ranné teploty SHMÚ zároveň vydal aj výstrahu prvého stupňa.

Utorok (12.4.) nás bude sprevádzať prevažne jasná obloha. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže mínus dva stupne Celzia. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom výrazne stúpne, a to najviac na 16 stupňov. Kvôli nízkym ranným teplotám vzduchu je opäť vydaná i výstraha prvého stupňa.

Streda (13.4.) sa bude niesť v znamení slnečnej a jasnej oblohy. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo +4 stupne Celzia. V priebehu dňa sa oteplí najviac na 15 stupňov.

Štvrtok (14.4.) má byť spočiatku slnečný, v čase okolo obeda bude pretrvávať zamračená obloha, pričom poobede a podvečer možno očakávať polooblačnú oblohu. Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň 17 stupňov Celzia.

Piatok (15.4.) prinesie množstvo oblačnosti, počítať treba aj s dažďom. Dažďové prehánky by navyše mali pretrvávať i počas noci z piatka na sobotu. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 7 až do popoludňajších 19 stupňov Celzia.

Sobota (16.4.) zostane zamračená, pričom sa opäť dostanú k slovu i dažďové zrážky. V popoludňajšom čase s vyššou teplotou ako je trinásť stupňov určite počítať netreba.

Nedeľa (17.4.) bude takmer jasná. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže plus jeden stupeň s tým, že popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac osem stupňov Celzia.