ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 6.1.2020

Počasie vo Zvolene: Užijeme si viac slnečných lúčov, postupne sa má opäť aj otepľovať

Ďalšie januárové dni budú premenlivé. Ešte v úvode týždňa síce pretrvajú teploty okolo nuly, avšak už od stredy by sme mali znovu pocítiť mierne oteplenie. Zatiaľ čo noci zostanú aj naďalej chladné, cez deň by teploty mali tiahnuť výraznejšie od nuly.

Pondelok (6.1.) nás bude vo Zvolene sprevádzať spočiatku polooblačná obloha, k večeru už má byť prevažne jasno. Teploty sa majú pohybovať v rozmedzí od ranných -6 do popoludňajšieho plus jedného stupňa. Počas dňa bude fúkať aj slabý premenlivý vietor.

Utorok (7.1.) má priniesť prevažne jasnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude opäť okolo nuly. Ranná teplota sa má pohybovať v rozmedzí sedem až deväť stupňov Celzia pod nulou. Cez deň treba znovu počítať i so slabým premenlivým vetrom.

Streda (8.1.) bude slnečná a jasná, pričom mierne zväčšená oblačnosť má pretrvávať najmä v čase okolo obeda. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných -5 až do popoludňajších plus piatich stupňov Celzia.

Štvrtok (9.1.) prinesie veľké množstvo oblačnosti a ojedinele sa môžu vyskytnúť aj prehánky v podobe dažďa so snehom. Najvyššia denná teplota vzduchu vystúpi maximálne na +6 stupňov.

Piatok (10.1.) zostane v znamení zamračenej oblohy a počítať treba opäť aj s dažďovými zrážkami. Ranná teplota sa má pohybovať okolo nuly a denná teplota vzduchu bude na úrovni +7 stupňov Celzia.

Sobota (11.1.) má byť takmer jasná, s výnimkou rána, kedy má pretrvávať ešte stále mnoho oblačnosti. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 8 stupňov Celzia.

Nedeľa (12.1.) prinesie polooblačnú oblohu. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni okolo nuly a cez deň vystúpi najviac na +5 stupňov Celzia.