Mimoriadne chladné dni budú čoskoro minulosťou. Meteorológovia predpokladajú, že už v stredu pocítime prvé náznaky oteplenia. Dokonca v predposledný februárový víkend si podľa nich budeme môcť vychutnať denné teploty až na úrovni okolo desať  stupňov.

Pondelok (15.2.) bude vo Zvolene spočiatku jasno, postupne až polooblačno. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo mínus deväť stupňov, pričom pre nízke ranné teploty platí i výstraha prvého stupňa. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu mínus jeden stupeň Celzia.

Utorok (16.2.) má byť prevažne oblačný. Ranná teplota vzduchu bude okolo mínus sedem stupňov, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne klesne, a to na -2 stupne Celzia. Kvôli nízkym ranným teplotám zároveň meteorológovia opäť vydali aj výstrahu prvého stupňa. Počas celého dňa nás bude sprevádzať slabý premenlivý vietor.

Streda (17.2.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy, pričom v poobedňajších a podvečerných hodinách dňa nie sú vylúčené ani snehové zrážky. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných mínus šesť až do popoludňajších troch stupňov nad nulou.

Štvrtok (18.2.) prinesie zrána opäť množstvo oblačnosti, avšak tá sa má postupne rozpadať. V druhej polovici dňa už meteorológovia očakávajú slnečnú a jasnú oblohu. Počas dňa by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako +5 stupňov.

Piatok (19.2.) má byť zamračený, ojedinele sa môže vyskytnúť i slabé sneženie. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo mínus štyri stupne. Cez deň sa ortuť teplomera dostane nanajvýš na hodnotu plus 6 stupňov.

Sobota (20.2.) zostane oblačná a najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s inými dňami opäť stúpne. Tentokrát by sa mala vyšplhať na hodnotu 9 stupňov.

Nedeľa (21.2.) bude polooblačná. V ranných hodinách nám teplomer ukáže -2 stupne a počas dňa by sme na ňom viac ako 11 stupňov Celzia zaznamenať nemali.