ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 24.3.2019

Počasie vo Zvolene: Úvod týždňa v znamení ochladenia, cez víkend teploty opäť stúpnu

Cez víkend sme si mohli užiť takmer letné teploty vzduchu. Budúci týždeň nás čaká premenlivé počasie a na začiatku týždňa síce príde aj ochladenie, avšak posledný marcový víkend má priniesť opäť nadpriemerné teploty vzduchu.

Pondelok (25.3.) bude vo Zvolene spočiatku jasno, postupne až oblačno. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných +7 do popoludňajších plus 12 stupňov Celzia.

Utorok (26.3.) má byť spočiatku jasno, postupne až polooblačno. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na +9 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od +2 do +4 stupňov Celzia.

Streda (27.3.) bude v znamení jasnej oblohy, avšak ráno ešte treba počítať so zväčšenou oblačnosťou. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od rannej nuly až do popoludňajších 9 stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (28.3.) prinesie mnoho oblačnosti. Teplota vzduchu cez deň sa má pohybovať okolo +10 stupňov Celzia.

Piatok (29.3.) má priniesť prevažne polooblačnú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne +6 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo +13 stupňov.

Sobota (30.3.) má byť slnečná a jasná, pričom z rána očakávame zväčšenú oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 15 stupňov Celzia.

Nedeľa (31.3.) bude v znamení zamračenej oblohy. K večeru sa môže vyskytnúť aj slabší dážď, ktorý má pretrvávať i počas noci z nedele na pondelok. Teploty vzduchu budú od ranných +4 až do popoludňajších +16 stupňov Celzia.