Dvadsaťštyri stupňov Celzia? Áno, v závere tretieho májového týždňa má byť až takto teplo. Okrem výraznejšieho oteplenia nás zároveň v nadchádzajúcom období opäť neminie ani dážď. V pondelok dokonca treba počítať s poriadne výdatnými zrážkami.

Pondelok (15.5.) nás bude sprevádzať prevažne zamračená obloha, v prvej polovici dňa i dážď, pričom sa miestami očakáva úhrn zrážok až 35 – 50 mm. Keďže uvádzaný úhrn zrážok zároveň predstavuje potencionálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, SHMÚ pre to vydal aj výstrahu prvého stupňa platnú do 12-tej hodiny. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 10 až 12 stupňov Celzia. Denná teplota dosiahne úroveň 15 stupňov.

Utorok (16.5.) má pretrvávať znova oblačná až zamračená obloha, dažďové prehánky by nás mali trápiť predovšetkým v popoludňajších hodinách. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú 9 stupňov. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom stúpne, a to najviac na 18 stupňov Celzia.

Streda (17.5.) prinesie množstvo oblačnosti, tak ako aj dva predchádzajúce dni a opäť sa k slovu dostane aj dážď. Tentoraz s ním však už treba počítať v rámci celého dňa. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo 12 stupňov Celzia. V poobedňajších hodinách nám teplomer ukáže 17 stupňov.

Štvrtok (18.5.) zostane nielen oblačný, ale aj daždivý. Podľa meteorológov dokonca nie sú vylúčené ani búrky. Denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 19 stupňov.

Piatok (19.5.) sa bude spočiatku niesť v znamení zamračenej a daždivej oblohy, pričom od obeda by nás mala sprevádzať polooblačná obloha. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných desiatich až do popoludňajších osemnástich stupňov.

Sobota (20.5.) má byť polooblačná, avšak s tým, že od poobedia možno očakávať jasnú oblohu. Denná teplota vzduchu vystúpi na 22 stupňov Celzia.

Nedeľa (21.5.) prinesie slnečnú a jasnú oblohu. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže 13 stupňov. Popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac dvadsaťštyri stupňov Celzia.