Žiaľ, príjemné teplé dni už dlho nepotrvajú. Nižšie teploty vzduchu nás majú sprevádzať od štvrtka, kedy zároveň treba počítať i s početnými dažďovými prehánkami. Tie by sa v rámci nadchádzajúceho obdobia mali vyskytnúť ešte aj počas stredy.

Pondelok (13.9.) bude vo Zvolene pretrvávať buď iba malá oblačnosť alebo polooblačná obloha. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo dvanásť stupňov. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu dvadsaťpäť stupňov Celzia.

Utorok (14.9.) má byť spočiatku polooblačno, pričom v druhej polovici dňa očakávame prevažne jasnú oblohu. Ráno by nám teplomer mal ukázať 13 stupňov, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená a teda bude znovu najviac 25 stupňov.

Streda (15.9.) prinesie zamračenú oblohu. V podvečerných hodinách navyše treba počítať i s dažďovými prehánkami, ktoré by nás mali sprevádzať aj počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 15 až do popoludňajších 26 stupňov Celzia.

Štvrtok (16.9.) zostane oblačný a daždivý. V rámci tohto dňa by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako 22 stupňov Celzia.

Piatok (17.9.) má pretrvávať opäť najprv zamračená obloha, v čase okolo obeda má byť polooblačno, pričom od poobedňajších hodín by nás už mala sprevádzať úplne jasná obloha. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo štrnásť stupňov a cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 19 stupňov.

Sobota (18.9.) sa bude niesť v znamení polooblačnej oblohy, avšak s výnimkou podvečera, kedy treba počítať so zamračenou oblohou. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 20 stupňov Celzia.

Nedeľa (19.9.) má byť slnečná a jasná. V ranných hodinách nám teplomer ukáže trinásť stupňov a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 22 stupňov.