Od dažďa či prehánok si neoddýchneme ani počas nadchádzajúceho obdobia. Meteorológovia dokonca hovoria o prvých búrkach. Tie by sa v rámci nášho územia mali dostať k slovu najskôr v stredu.

Pondelok (25.4.) má pretrvávať prevažne veľká, ráno a večer zmenšená oblačnosť, pričom treba počítať i s výskytom dažďových prehánok. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí päť až sedem stupňov, počas dňa sa oteplí najviac na 14 stupňov Celzia.

Utorok (26.4.) nás bude sprevádzať spočiatku jasná obloha, v druhej polovici dňa očakávame zamračenú oblohu. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže šesť stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom stúpne, a to najviac na 16 stupňov. Fúkať má len slabý premenlivý vietor.

Streda (27.4.) bude nielen zamračená, ale aj daždivá – meteorológovia dokonca hovoria o búrkach. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo 7 stupňov Celzia. Počas dňa sa ortuť teplomera vyšplhá na 13 stupňov.

Štvrtok (28.4.) má byť spočiatku slnečný, v čase okolo obeda bude pretrvávať veľká oblačnosť, pričom pre poobedie meteorológovia avizujú polooblačnú oblohu. V popoludňajšom čase  s vyššou teplotou ako je 16 stupňov Celzia určite počítať netreba.

Piatok (29.4.) prinesie polooblačnú oblohu. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 8 až do popoludňajších 15 stupňov Celzia.

Sobota (30.4.) zostane polooblačná, avšak s výnimkou podvečera, kedy má pretrvávať zamračená obloha. Vylúčené vtedy nie sú ani dažďové prehánky. Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň šestnásť stupňov.

Nedeľa (1.5.) bude zamračená, počítať treba aj s dažďom, ojedinele búrkami. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže 8 stupňov s tým, že popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac 17 stupňov Celzia.