Hoci sú pre aktuálne obdobie typické, s mrazmi sme sa už dlhšie nestretli. Teraz však po absencii hlásia návrat. Vráti sa spolu s nimi aj sneženie? Zatiaľ nie, no meteorológovia už avizujú, že snehové vločky by z oblohy mali padnúť v poslednom marcovom týždni.

Pondelok (18.3.) bude pretrvávať prevažne jasná obloha. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 0 až -2 stupne Celzia, pričom pre očakávané prízemné mrazy, ktoré zároveň predstavujú ohrozenie pre vegetáciu, platí i výstraha prvého stupňa. Denná teplota dosiahne úroveň deväť stupňov.

Utorok (19.3.) nás má sprevádzať opäť prevažne jasná obloha. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú -3 stupne, pre mrazy ohrozujúce vegetáciu navyše SHMÚ znova vydal aj výstrahu prvého stupňa. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na 12 stupňov Celzia.

Streda (20.3.) prinesie spočiatku slnečnú a jasnú oblohu, v druhej polovici dňa možno očakávať polooblačnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo nuly. V poobedňajších hodinách nám teplomer ukáže 11 stupňov Celzia.

Štvrtok (21.3.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy. Cez deň síce nezaprší, avšak dážď nás neminie počas noci zo štvrtka na piatok. Denná teplota vzduchu sa dostane na úroveň dvanásť stupňov Celzia.

Piatok (22.3.) zostane oblačný, s dažďovými zrážkami treba počítať v rámci celého dňa. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných +7 až do 14 stupňov Celzia popoludní.

Sobota (23.3.) prinesie množstvo oblačnosti, tak ako aj predošlé dva dni. K slovu sa zároveň opäť dostanú i dažďové prehánky. Denná teplota vzduchu vystúpi na 15 stupňov Celzia.

Nedeľa (24.3.) má byť ďalším zo série oblačných a daždivých dní. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže +9 stupňov Celzia. Popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac štrnásť stupňov.