Horúčavám už čoskoro odzvoní. Stane sa tak konkrétne s príchodom utorka a nastávajúci studený front prinesie i množstvo dažďových zrážok, vylúčené nie sú ani búrky. Denné teploty sa od uvedeného dňa až do nedele majú pohybovať na úrovni medzi 21 až 25 °C.

Pondelok (28.8.) bude spočiatku zamračený, k večeru možno očakávať prevažne malú oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 19 až 21 stupňov Celzia a denná teplota dosiahne úroveň 32 stupňov. Pre horúčavy je zároveň vydaná aj výstraha prvého stupňa, ktorá platí v čase od 13.00 do 18.00 hod.

Utorok (29.8.) má pretrvávať oblačná obloha, počítať treba i s dažďom a búrkami. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú 18 stupňov. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom výrazne klesne, a to na 22 stupňov Celzia.

Streda (30.8.) zostane oblačná. K slovu by sa mali opäť dostať aj dažďové zrážky – trápiť nás majú predovšetkým v druhej polovici dňa, vrátane noci zo stredy na štvrtok. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo 16 stupňov, v poobedňajších hodinách nám teplomer ukáže 21 stupňov Celzia.

Štvrtok (31.8.) prinesie tak ako aj predchádzajúce dni, opäť množstvo oblačnosti. Dažďové prehánky SHMÚ avizuje v rámci celého dňa, pravdepodobne sa vyskytnú i búrky. Denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 23 stupňov.

Piatok (1.9.) by nás mala sprevádzať slnečná a jasná obloha. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných pätnástich až do popoludňajších dvadsiatich štyroch stupňov.

Sobota (2.9.) má byť takmer jasná, avšak s výnimkou času okolo obeda, kedy možno očakávať skôr polooblačnú oblohu. Denná teplota vzduchu vystúpi na 25 stupňov Celzia.

Nedeľa (3.9.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy, dážď by sa predbežne k slovu dostať nemal. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže 17 stupňov. Popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac 24 stupňov.