Trópy hlásia návrat. Naplno nás budú opäť sužovať už od druhého júlového utorka, pričom koncom týždňa by mali ustúpiť. Okrem horúčav treba zároveň v nadchádzajúcom období počítať aj s dažďom, avizované sú taktiež i búrky.

Pondelok (8.7.) bude pretrvávať spočiatku zamračená, k večeru prevažne jasná obloha. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 19 až 21 stupňov Celzia. Denná teplota dosiahne úroveň dvadsaťsedem stupňov.

Utorok (9.7.) má byť prevažne jasný, pričom zafúka len slabý premenlivý vietor. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú 16 stupňov. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom stúpne, a to najviac na 32 stupňov.

Streda (10.7.) sa bude najskôr niesť v znamení jasnej oblohy s tým, že od obeda pôjde o polojasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať okolo dvadsiatich troch stupňov. V poobedňajších hodinách nám teplomer ukáže 30 stupňov.

Štvrtok (11.7.) by nás mala sprevádzať zamračená obloha, avšak s výnimkou rána, kedy ešte možno očakávať takmer jasnú oblohu. Vylúčené počas tohto dňa nie sú ani dažďové zrážky. Denná teplota vzduchu sa dostane na úroveň 31 stupňov Celzia.

Piatok (12.7.) má byť polojasný, pričom s príchodom podvečera môže dôjsť k zväčšeniu oblačnosti. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 25 až do 33 stupňov Celzia popoludní.

Sobota (13.7.) prinesie množstvo oblačnosti. Predovšetkým v druhej polovici dňa nás budú trápiť i dažďové prehánky. Denná teplota vzduchu vystúpi na 32 stupňov Celzia.

Nedeľa (14.7.) zostane zamračená, naďalej treba počítať aj s dažďom či možnými búrkami. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže 23 stupňov Celzia. Popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac 29 stupňov.