ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 5.7.2020

Počasie vo Zvolene: Tropické teploty sa stanú minulosťou, ku koncu týždňa opäť aj prehánky

Hoci ešte v pondelok denná teplota vzduchu vystúpi poriadne vysoko, už v utorok treba počítať s výrazným ochladením. Aj naše mesto totiž zasiahne studený front. Dobrou správou však zostáva, že chladné počasie dlho nevydrží, a tak si v závere týždňa budeme môcť opäť vychutnať príjemné letné dni.

Pondelok (6.7.) nás bude vo Zvolene sprevádzať spočiatku jasná obloha, no postupne sa zamračí. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo 18 stupňov Celzia a cez deň sa vzduch ohreje na 31 stupňov.

Utorok (7.7.) má ráno pretrvávať zamračená obloha. Keďže sa má ale oblačnosť postupne rozpadať, najmä k večeru môžeme očakávať znovu prevažne jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 11 až 13 stupňov. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom výrazne klesne, a to na 20 stupňov.

Streda (8.7.) bude v znamení slnečnej a jasnej oblohy, avšak najmä v čase okolo obeda má pretrvávať zväčšená oblačnosť. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 14 až do popoludňajších 21 stupňov Celzia.

Štvrtok (9.7.) prinesie ráno a večer zamračenú oblohu, slnečné lúče si budeme môcť vychutnať iba v čase obedňajších hodín. Ortuť teplomera sa počas dňa vyšplhá na 24 stupňov Celzia.

Piatok (10.7.) má byť polooblačný, pričom sa ojedinele môžu vyskytnúť i slabé dažďové prehánky. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo 19 stupňov a počas dňa sa vzduch znova ohreje najviac na 28 stupňov.

Sobota (11.7.) zostane polooblačná a tentokrát by sme už mali počítať s intenzívnymi lejakmi. Meteorológovia dokonca v tomto dni nevylučujú ani búrky. Tie by mali spolu so zrážkami pretrvávať najmä v druhej polovici dňa. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 25 stupňov Celzia.

Nedeľa (12.7.) bude jasná alebo len s malou oblačnosťou. Teplota vzduchu ráno má byť na úrovni okolo 17 stupňov a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 24 stupňov.