ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 12.8.2018

Počasie vo Zvolene: Tropické teploty aspoň na chvíľu ustúpia, no stále bude teplo

Na našom území už tretí týždeň prevládajú tropické dni a noci. Počas najbližšieho týždňa by však horúčavy mali ustúpiť a denné teploty vzduchu sa majú pohybovať zväčša do 30 stupňov Celzia.

Pondelok (13.8.) bude vo Zvolene prevažne jasný, prípadne len s malou oblačnosťou. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 16 do popoludňajších 30 stupňov Celzia.

Utorok (14.8.) prinesie spočiatku jasnú oblohu, postupne však bude prevládať zamračená obloha a počas celého dňa treba počítať aj s prehánkami. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to na 27 až 29 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 18 až do 20 stupňov Celzia. Fúkať má slabý premenlivý vietor.

Streda (15.8.) bude naďalej teplá a slnečná, pričom v čase okolo obeda môže pretrvávať zväčšená oblačnosť. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 20 až do popoludňajších 28 stupňov Celzia.

Štvrtok (16.8.) má priniesť polooblačnú oblohu. Teplota vzduchu cez deň by nemala prekročiť hranicu 29 stupňov Celzia.

Piatok (17.8.) prinesie znovu prevažne polooblačnú oblohu. V ranných a večerných hodinách je predpoklad, že sa môžu vyskytnúť aj slabšie dažďové prehánky. To všetko pri teplotách od ranných 19 až do popoludňajších 30 stupňov Celzia.

Sobota (18.8.) má byť oblačná a s hrozbou prehánok najmä poobede a podvečer. Teploty vzduchu zostanú stále pomerne vysoké, a to na úrovni do 28 stupňov Celzia.

Nedeľa (19.8.) bude v znamení zamračenej oblohy. Najmä poobede a podvečer by sme mali počítať aj s dažďovými prehánkami. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 21 až do popoludňajších 29 stupňov.