ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 15.7.2018

Počasie vo Zvolene: Tropické dni stále v nedohľadne, v polovici týždňa nás potrápi dážď

Prvá polovica júla priniesla striedavo teplejšie a chladnejšie dni. Inak tomu nebude ani počas najbližšieho obdobia. Aj keď v úvode týždňa sa teploty budú tiahnuť k tropickej 30-ke, už od stredy treba počítať s početnou oblačnosťou, ochladením, ale aj dažďom.

Pondelok (16.7.) bude vo Zvolene prevažne jasný. Teplota vzduchu sa od ranných 15 stupňov vyšplhá až k poludňajším 27 stupňom.

Utorok (17.7.) má priniesť znovu jasnú oblohu, prípadne len malú oblačnosť, ktorá však s pribúdajúcim časom vzrastie. Už podvečer musíme počítať aj so zrážkami. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 13 až do 15 stupňov Celzia. Denná teplota vzduchu preto stúpne nanajvýš do 23 stupňov Celzia.

Streda (18.7.) bude zamračená a popoludní aj upršaná, pričom nie sú vylúčené ani búrky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 18 až do popoludňajších 22 stupňov Celzia.

Štvrtok (19.7.) má byť opäť v znamení zamračenej oblohy a počas celého dňa treba znovu počítať aj s dažďovými prehánkami. Teplota vzduchu bude v rozmedzí od 18 až do 21 stupňov.

Piatok (20.7.) prinesie zamračenú oblohu s rannou teplotou približne 19 stupňov. Najmä poobede a k večeru treba počítať i s prechodnými dažďovými prehánkami, ktoré by mali pretrvávať aj počas noci z piatka na sobotu. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 22 stupňov Celzia.

Sobota (21.7.) má byť oblačná a s rannou teplotou okolo osemnásť stupňov. Teplota vzduchu v porovnaní s piatkom mierne stúpne, a to na dvadsaťpäť stupňov Celzia.

Nedeľa (22.7.) bude polooblačná s najvyššou dennou teplotou približne 26 stupňov. Ranná teplota vzduchu by mala byť okolo dvadsať stupňov Celzia.