Milovníci horúčav si na svoje neprídu ani počas druhého augustového týždňa. Očakávame síce oteplenie, avšak teploty vzduchu stúpnu len mierne. V niektorých dňoch nás zároveň opäť potrápi aj dážď, pričom sa majú znova vyskytnúť i búrky.

Pondelok (9.8.) bude vo Zvolene prevládať prevažne jasná obloha, pričom by mal fúkať slabý premenlivý vietor. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo šestnásť stupňov. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu 25 stupňov. V skorých ranných hodinách zároveň treba počítať i s búrkami. Meteorológovia kvôli ním vydali aj výstrahu prvého stupňa.

Utorok (10.8.) má byť spočiatku polooblačný, no v druhej polovici dňa by mala opäť pretrvávať slnečná a jasná obloha. V ranných hodinách nám teplomer ukáže 17 stupňov, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac 27 stupňov Celzia.

Streda (11.8.) prinesie nielen množstvo oblačnosti, ale aj dažďa, pričom s prehánkami treba počítať počas celého dňa. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 19 až do popoludňajších 26 stupňov.

Štvrtok (12.8.) sa bude niesť v znamení slnečnej a jasnej oblohy. V rámci tohto dňa by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako 25 stupňov Celzia.

Piatok (13.8.) má byť polooblačný. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo pätnásť stupňov a cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 26 stupňov.

Sobota (14.8.) zostane polooblačná, pričom sa môžu vyskytnúť i slabšie prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 28 stupňov Celzia.

Nedeľa (15.8.) bude nielen zamračená, ale aj daždivá. V ranných hodinách nám teplomer ukáže devätnásť stupňov a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 27 stupňov.