Aj naďalej nás bude sprevádzať prevažne veľká oblačnosť a plusové teploty počas dňa. Hneď v úvode týždňa treba navyše počítať s výskytom hmiel, no v najbližšom období sa nevyhneme ani dažďovým zrážkam. Tie majú pretrvávať najmä cez víkend a v piatok.

Pondelok (14.12.) bude vo Zvolene spočiatku polooblačný, k večeru očakávame prevažne jasnú oblohu a počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor. Meteorológovia zároveň upozorňujú na hmlu. Kvôli nej vydali i výstrahu prvého stupňa, ktorá platí do 9-tej hodiny. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo mínus tri stupne a cez deň sa vzduch ohreje najviac na plus dva stupne Celzia.

Utorok (15.12.) má pretrvávať polooblačná až zamračená obloha a opäť bude fúkať aj slabý premenlivý vietor. Ranná teplota vzduchu má byť mínus päť stupňov. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na +3 stupne.

Streda (16.12.) prinesie množstvo oblačnosti. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od rannej nuly až do popoludňajších plus päť stupňov.

Štvrtok (17.12.) sa bude niesť ráno v znamení polooblačnej oblohy, avšak po zvyšok dňa nás má sprevádzať opäť veľká oblačnosť. Ortuť teplomera sa počas dňa vyšplhá najviac na 5 stupňov Celzia.

Piatok (18.12.) bude oblačný, pričom nás v ranných a doobedňajších hodinách potrápia i dažďové zrážky. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo plus dva stupne a počas dňa sa vzduch ohreje maximálne na +4 stupne.

Sobota (19.12.) zostane zamračená. Dážď sa tentokrát vyskytne najmä podvečer a prehánky by nás mali sprevádzať i počas noci zo soboty na nedeľu. Najvyššia denná teplota vzduchu sa má opäť vyšplhať na hodnotu 4 stupne Celzia.

Nedeľa (20.12.) má byť oblačná a daždivá. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni okolo +3 stupne a cez deň sa teplota vyšplhá najviac na hodnotu 6 stupňov Celzia.