ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 4.8.2019

Počasie vo Zvolene: Teploty zostanú letné, o slovo sa prihlásia prehánky a búrky

Nasledujúci týždeň má prevládať premenlivé počasie. Striedať sa budú oblačné dni s tými slnečnými a hoci vonku bude teplo, radosť z príjemných dní nám môžu pokaziť letné prehánky a búrky, ktorých má byť v nasledujúcom období požehnane.

Pondelok (5.8.) bude vo Zvolene spočiatku jasno, postupne má byť prevažne polooblačno. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných dvanásť do popoludňajších 25 stupňov. 

Utorok (6.8.) má prevládať mnoho oblačnosti, avšak k večeru by sa malo vyjasniť, a tak by nás mala na záver dňa mala sprevádzať prevažne jasná obloha. Cez deň by sme mali počítať aj s dažďovými prehánkami. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na 27 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 15 až do 17 stupňov Celzia.

Streda (7.8.) prinesie zamračenú oblohu. Najmä v druhej polovici dňa nie sú vylúčené prehánky či búrky, ktoré by mali pretrvávať i počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 19 až do popoludňajších 28 stupňov Celzia.

Štvrtok (8.8.) bude obloha oblačná, s výnimkou rána, kedy má byť takmer jasno. Počítať by sme mali opäť i s letnými prehánkami a búrkami. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 24 stupňov Celzia.

Piatok (9.8.) prinesie jasnú oblohu, pričom v čase okolo obeda môže pretrvávať zväčšená oblačnosť. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne 17 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo 25 stupňov.

Sobota (10.8.) má byť polooblačná a vyskytnúť sa môže i slabý dážď. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 27 stupňov Celzia.

Nedeľa (11.8.) bude v znamení slnečnej a jasnej oblohy. Teploty vzduchu očakávame od ranných 18 až do popoludňajších 28 stupňov Celzia.