ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 8.3.2020

Počasie vo Zvolene: Teploty výrazne poskočia, prekročiť môžu hranicu 15 stupňov

Najbližší týždeň sa bude niesť zväčša v znamení zamračenej oblohy a hoci v kalendári ešte stále nenastala astronomická jar, teploty vzduchu počas nadchádzajúcich dní nám budú zas a znova pripomínať práve toto ročné obdobie.

Pondelok (9.3.) nás bude vo Zvolene sprevádzať prevažne jasná obloha. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 2 až 4 stupne Celzia pod nulou. Počas dňa sa vzduch ohreje na teplotu okolo 10 stupňov.

Utorok (10.3.) má byť spočiatku polooblačno, avšak k večeru očakávame prevažne jasnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom stúpne, a to najviac na 13 stupňov. Ranná teplota sa má pohybovať okolo mínus dva stupne Celzia.

Streda (11.3.) prinesie zamračenú oblohu a počas celého dňa nás majú sprevádzať dažďové zrážky. Tie by mali pretrvať i počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných +3 až do popoludňajších jedenásť stupňov.

Štvrtok (12.3.) zostane zamračený, pričom v podvečerných hodinách môže pretrvávať polooblačná obloha. Najvyššia denná teplota vzduchu vystúpi maximálne na 16 stupňov Celzia.

Piatok (13.3.) má priniesť opäť zamračenú oblohu a najmä v čase okolo obeda treba počítať aj s dažďom. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo +5 stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 12 stupňov.

Sobota (14.3.) bude slnečná a jasná. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 10 stupňov Celzia.

Nedeľa (15.3.) má byť v znamení zamračenej oblohy. Postupne však očakávame ubúdanie oblačnosti, a tak najmä v podvečernom čase nás má sprevádzať jasná obloha. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni okolo nuly a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu +8 stupňov.