Množstvo oblačnosti, dažďa a postupné ochladzovanie. Presne takto majú vyzerať najbližšie jesenné dni na našom území. Keďže meteorológovia miestami očakávajú aj intenzívne dažďové zrážky, v úvode týždňa pre ne vydali i výstrahu druhého stupňa.

Pondelok (12.10.) bude vo Zvolene prevažne zamračený, pričom počas celého dňa treba počítať aj s intenzívnymi prehánkami. Kvôli nim meteorológovia vydali i výstrahu druhého stupňa. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 10 stupňov Celzia a cez deň sa vzduch ohreje na 13 stupňov.

Utorok (13.10.) má opäť pretrvávať prevažne zamračená obloha a fúkať bude slabý premenlivý vietor. Dopoludnia treba znova počítať aj s lejakmi, pre ktoré opätovne platí i výstraha druhého stupňa. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 6 až 8 stupňov. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to na 11 stupňov Celzia.

Streda (14.10.) má priniesť nielen množstvo oblačnosti, ale aj dažďa. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 6 až do popoludňajších 9 stupňov.

Štvrtok (15.10.) sa bude ráno niesť v znamení jasnej oblohy, no po zvyšok dňa nás má sprevádzať zas a znova zamračená obloha. Ortuť teplomera sa počas dňa vyšplhá najviac na 11 stupňov Celzia.

Piatok (16.10.) prinesie množstvo oblačnosti a zároveň počas celého dňa treba počítať i s dažďom. Prehánky nás navyše majú sprevádzať i počas noci z piatka na sobotu. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo 7 stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje na 9 stupňov.

Sobota (17.10.) zostane zamračená a naďalej aj daždivá. Najvyššia denná teplota vzduchu sa má dostať na úroveň okolo 10 stupňov Celzia.

Nedeľa (18.10.) má byť polooblačná a zrážky by sa mali vyskytnúť už iba ojedinele. Teplota vzduchu ráno bude len jeden stupeň Celzia nad nulou a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 8 stupňov.