ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 17.6.2018

Počasie vo Zvolene: Teploty stúpnu až k tropickej 30-tke, víkend prinesie opäť ochladenie

Úvod ďalšieho pracovného týždňa prinesie typicky letné počasie. Už cez víkend sa oteplilo a počas nasledujúcich dní sa denné teploty vzduchu postupne priblížia až k tropickej 30-tke.

Takéto počasie však dlho nevydrží, keďže s príchodom piatka meteorológovia predpokladajú postupné ochladzovanie.

Pondelok (18.6.) bude vo Zvolene polooblačný, prípadne len s malou oblačnosťou. Teplota vzduchu sa od ranných 16 stupňov vyšplhá k poludňajším 27 stupňom.

Utorok (19.6.) má byť jasný alebo iba s malou oblačnosťou. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 17 až do 19 stupňov Celzia. Denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na 27 až 29 stupňov.

Streda (20.6.) bude polooblačná. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 21 až do popoludňajších 29 stupňov Celzia.

Štvrtok (21.6.) má byť v znamení takmer jasnej oblohy, pričom popoludní nie sú vylúčené ani prechodné dažďové prehánky. Teplota vzduchu bude v rozmedzí od 20 až do 29 stupňov.

Piatok (22.6.) prinesie zamračenú oblohu a pokles teplôt vzduchu ku úrovni 25 stupňov Celzia. V ranných a doobedňajších hodinách treba počítať aj s dažďom.

Sobota (23.6.) má byť polooblačná a s rannou teplotou okolo šestnásť stupňov. Teplota vzduchu v porovnaní s piatkom poklesne ešte viac, a to na dvadsaťdva stupňov Celzia.

Nedeľa (24.6.) bude z rána zamračená, avšak oblačnosť má postupne ubúdať, a tak by po zvyšok dňa mala pretrvávať slnečná obloha s najvyššou dennou teplotou približne 22 stupňov. Ranná teplota vzduchu by mala byť okolo trinásť stupňov Celzia.