Za sebou máme slnečný víkend s relatívne príjemnými teplotami. Dobrou správou je, že vyššie teploty by mali pretrvávať ešte aj v prvej polovici nadchádzajúceho týždňa, pričom meteorológovia dokonca vo štvrtok očakávajú až devätnásť stupňov Celzia.

Pondelok (18.10.) bude vo Zvolene spočiatku oblačno, pričom v druhej polovici dňa očakávame prevažne jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo jedného stupňa nad nulou. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu štrnásť stupňov. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (19.10.) má pretrvávať zamračená obloha, opäť nás bude sprevádzať i slabý premenlivý vietor. Čo sa týka teplôt, ráno s viac ako dvomi stupňami určite počítať netreba. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude opäť najviac 14 stupňov Celzia.

Streda (20.10.) prinesie množstvo oblačnosti, vylúčené nie sú ani slabšie dažďové prehánky. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 6 až do popoludňajších 16 stupňov.

Štvrtok (21.10.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy. So zrážkami treba počítať najmä v podvečerných hodinách, pričom majú pretrvávať i počas noci zo štvrtka na piatok. V rámci tohto dňa by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako 19 stupňov Celzia.

Piatok (22.10.) zostane oblačný, opäť nás potrápia aj prehánky. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo štyri stupne Celzia, cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu jedenásť stupňov.

Sobota (23.10.) má byť polooblačná. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala presiahnuť hodnotu desať stupňov Celzia.

Nedeľa (24.10.) prinesie slnečnú a jasnú oblohu, avšak s výnimkou podvečera, kedy očakávame zamračenú oblohu. V ranných hodinách nám teplomer ukáže mínus jeden stupeň a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 7 stupňov.