ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 16.6.2019

Počasie vo Zvolene: Teploty poklesnú, o slovo sa prihlásia prehánky a búrky

Prvá vlna tropických dní je za nami. Počas najbližšieho týždňa teploty poklesnú a budú sa pohybovať na úrovni okolo 25 stupňov Celzia. Počítať by sme mali aj s väčšou oblačnosťou, pričom najmä poobede a k večeru majú pretrvávať i letné prehánky a búrky.

Pondelok (17.6.) bude vo Zvolene spočiatku malá oblačnosť, postupne sa však zamračí a popoludní očakávame i dážď. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných osemnásť do popoludňajších 27 stupňov Celzia. Cez deň má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (18.6.) má byť spočiatku zamračená obloha, k večeru už prevažne jasno a cez deň treba počítať aj s prehánkami. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to na 26 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 17 až do 19 stupňov Celzia. Počas dňa nás bude opäť sprevádzať slabý premenlivý vietor.

Streda (19.6.) prinesie mnoho oblačnosti a cez deň slabé dažďové prehánky, pričom vylúčené nie sú ani letné búrky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 19 až do popoludňajších 24 stupňov.

Štvrtok (20.6.) bude polooblačno a znovu aj s prehánkami a búrkami. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 25 stupňov Celzia.

Piatok (21.6.) má byť zrána takmer jasný, avšak postupne má oblačnosť pribúdať, a preto nás po zvyšok dňa bude sprevádzať zamračená obloha. V priebehu celého dňa sa ojedinele môžu vyskytnúť aj dažďové zrážky. Ranná teplota vzduchu má byť na úrovni približne 20 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo 27 stupňov.

Sobota (22.6.) prinesie polooblačnú oblohu, poobede a podvečer treba počítať aj s dažďom. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 26 stupňov Celzia.

Nedeľa (23.6.) bude v znamení takmer jasnej oblohy, pričom v ranných a večerných hodinách môže pretrvávať zväčšená oblačnosť. Teploty vzduchu očakávame od ranných 21 až do popoludňajších 25 stupňov Celzia.