Denná teplota vzduchu na úrovni 27 °C? Počas štvrtka to bude v našom meste realita. Teda aspoň tak tvrdia meteorológovia, ktorí zároveň predpokladajú, že ani v rámci druhého májového týždňa nás neminú dažďové prehánky.

Pondelok (9.5.) má pretrvávať polooblačná obloha. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí jedenásť až trinásť stupňov, počas dňa sa oteplí na relatívne príjemných 19 stupňov Celzia. Fúkať má len slabý premenlivý vietor.

Utorok (10.5.) nás bude sprevádzať jasná obloha, prípadne len malá oblačnosť. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže sedem stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na 21 stupňov.

Streda (11.5.) sa bude niesť v znamení polooblačnej oblohy. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo 13 stupňov Celzia. Počas dňa sa ortuť teplomera vyšplhá na 23 stupňov.

Štvrtok (12.5.) prinesie spočiatku slnečnú a jasnú oblohu, v druhej polovici dňa očakávame opäť polooblačnú oblohu. Vylúčené vtedy zároveň nie sú ani dažďové prehánky. V popoludňajšom čase  s vyššou teplotou ako je 27 stupňov Celzia určite počítať netreba.

Piatok (13.5.) má byť zrána polooblačný, v čase okolo obeda bude pretrvávať takmer jasná obloha, pričom po zvyšok dňa meteorológovia avizujú zamračenú oblohu. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 15 až do popoludňajších 22 stupňov Celzia.

Sobota (14.5.) bude zamračená. Vyskytnúť sa môžu i slabšie dažďové zrážky, ktoré možno očakávať najmä v obedňajšom čase. Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň dvadsaťjeden stupňov.

Nedeľa (15.5.) zostane oblačná, dážď predbežne neočakávame. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže 13 stupňov s tým, že popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac 18 stupňov Celzia.