ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 23.6.2019

Počasie vo Zvolene: Teploty opäť stúpnu, tropické hodnoty však dlho nepotrvajú

Zatiaľ čo v úvode posledných júnových dní teploty vzduchu znovu postupne porastú, tak cez víkend nás čaká vlna mierneho ochladenia. Teploty by sa mali vyšplhať iba na úroveň do 25 stupňov, avšak počas týždňa si môžeme vychutnať pravé letné počasie s množstvom slnečných lúčov.

Pondelok (24.6.) bude vo Zvolene jasno alebo len s malou oblačnosťou. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných šestnásť do popoludňajších 27 stupňov Celzia. Cez deň má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (25.6.) má znovu prevládať jasná obloha. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na 29 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 16 až do 18 stupňov Celzia. Počas dňa nás bude opäť sprevádzať slabý premenlivý vietor.

Streda (26.6.) bude takmer jasná. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 21 až do popoludňajších 32 stupňov.

Štvrtok (27.6.) prinesie ráno slnečnú a jasnú oblohu, avšak v čase okolo obeda má pretrvávať zväčšená oblačnosť a podvečer nie sú vylúčené ani slabšie zrážky. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 31 stupňov Celzia.

Piatok (28.6.) má byť takmer jasný. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne 19 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo 28 stupňov.

Sobota (29.6.) prinesie polooblačnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 25 stupňov Celzia.

Nedeľa (30.6.) bude v znamení jasnej oblohy. Teploty vzduchu očakávame od ranných 16 až do popoludňajších 23 stupňov Celzia.