Milovníci horúčav si znova prídu na svoje. Aj keď v úvode prvého augustového týždňa pocítime len mierne oteplenie, od utorka už teplý front bude počasie vo Zvolene ovplyvňovať naplno.

Pondelok (1.8.) bude pretrvávať prevažne veľká, ráno a večer zmenšená oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 13 až 15 stupňov. V poobedňajších hodinách možno očakávať najviac 24 stupňov Celzia.

Utorok (2.8.) by sa mal niesť v znamení takmer jasnej oblohy. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú 14 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom stúpne, a to na 28 stupňov.

Streda (3.8.) má byť spočiatku zamračená. V čase okolo obeda treba počítať s polooblačnou oblohou, v poobedňajších a podvečerných hodinách by nás mala sprevádzať takmer jasná obloha, Teplota vzduchu počas dňa vystúpi na 27 stupňov, pričom ráno nám teplomer ukáže 19 stupňov Celzia.

Štvrtok (4.8.) prinesie jasnú oblohu s tým, že k večeru má pretrvávať veľká oblačnosť. Denná teplota vzduchu sa vyšplhá na tropických 31 stupňov Celzia.

Piatok (5.8.)  bude podobne ako štvrtok, slnečný a jasný, pričom s príchodom večera by sa k slovu mala dostať opäť zamračená obloha. Vo večerných hodinách zároveň nie sú vylúčené ani dažďové zrážky. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 20 až do popoludňajších 33 stupňov Celzia.

Sobota (6.8.) má byť oblačná a zároveň i daždivá. S prehánkami treba počítať predovšetkým v druhej polovici dňa. Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň 27 stupňov.

Nedeľa (7.8.) zostane zamračená, zrážky by mali pretrvávať len v ranných hodinách. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže 17 stupňov a popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac 26 stupňov Celzia.