Polovica januára prinesie mnoho oblačných dní a teploty vzduchu, ktoré sa budú pohybovať väčšinou okolo nuly. Hoci sa oproti ostatným dňom oteplí, snežiť neprestane, a tak i počas tohto týždňa treba počítať s ďalšou vlnou snehových prehánok. 

Pondelok (14.1.) bude vo Zvolene prevažne polooblačno alebo len s malou oblačnosťou a popoludní očakávame aj sneženie. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od rannej nuly do popoludňajších plus dvoch stupňov.

Utorok (15.1.) má byť prevažne polooblačno. Zrána a k večeru očakávame aj snehové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to najviac na -1 stupeň Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od -2 až do -4 stupne.

Streda (16.1.) bude v znamení zamračenej oblohy. Ráno a doobeda má pretrvávať i sneženie, avšak v poobedňajších hodinách ho vystriedajú dažďové prehánky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných plus jeden až do popoludňajších štyroch stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (17.1.) prinesie polooblačnú oblohu, pričom poobede môže pretrvávať zväčšená oblačnosť. Teplota vzduchu cez deň sa má pohybovať okolo plus dvoch stupňov Celzia. Počas noci zo štvrtka na piatok treba počítať aj so snehovými prehánkami.

Piatok (18.1.) má priniesť oblačnú až zamračenú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni okolo -7 stupňov a najvyššia denná teplota sa bude pohybovať okolo +1 stupeň Celzia.

Sobota (19.1.) má byť oblačná, pričom počas celého dňa nás bude sprevádzať aj slabšie sneženie či dážď so snehom. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne na úrovni okolo plus dva stupne Celzia.

Nedeľa (20.1.) bude tiež zamračená a opäť aj so snehovými prehánkami. Teploty vzduchu budú od ranných -2 až do popoludňajšieho jedného stupňa Celzia nad nulou.