ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 12.7.2020

Počasie vo Zvolene: Teploty okolo dvadsiatky, dážď nás potrápi najmä v druhej polovici týždňa

Zatiaľ čo po minulé roky sme v tomto období mali za sebou už veľké množstvo tropických dní, tento rok je tomu úplne inak. V najbližšom týždni nás dokonca nečaká ani jeden deň, kedy by denná teplota vzduchu prekročila hranicu 30 stupňov Celzia.

Pondelok (13.7.) nás bude vo Zvolene sprevádzať prevažne jasná obloha. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo 10 stupňov Celzia a cez deň sa vzduch ohreje na 20 stupňov.

Utorok (14.7.) má ráno pretrvávať jasná obloha, prípadne len malá oblačnosť a v druhej polovici dňa treba počítať s polooblačnou oblohou. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 10 až 12 stupňov. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na 22 stupňov.

Streda (15.7.) bude v znamení zamračenej oblohy a priniesť má aj slabé dažďové prehánky. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 16 až do popoludňajších 23 stupňov Celzia.

Štvrtok (16.7.) zostane zamračený a daždivý. Prvé zrážky by sa podľa meteorológov mali vyskytnúť v čase okolo obeda a sprevádzať nás majú až do večerných hodín. Ortuť teplomera sa počas dňa vyšplhá na 19 stupňov Celzia.

Piatok (17.7.) neprinesie žiadnu výraznú zmenu. Opäť raz bude pretrvávať mnoho oblačnosti a znovu sa nevyhneme ani dažďovým prehánkam. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo 15 stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 18 stupňov.

Sobota (18.7.) bude polooblačná. Zrážky sa majú vyskytnúť až vo večerných hodinách, pričom by mali pretrvávať i počas noci zo soboty na nedeľu. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 20 stupňov Celzia.

Nedeľa (19.7.) prinesie slnečnú a jasnú oblohu, s výnimkou podvečera. Práve v tomto čase nás totiž čaká zamračená obloha, z ktorej môže navyše aj spŕchnuť. Teplota vzduchu ráno má byť na úrovni okolo 16 stupňov a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 22 stupňov.