Práva zima najskôr až v novom roku. Napriek tomu, že sme cez víkend na našom území pocítili výraznejšie ochladenie, už v pondelok sa teploty opäť začnú od mrazivých hodnôt vzďaľovať. V najbližšom týždni bude pritom znova prevládať aj veľká oblačnosť a dážď má pretrvávať takmer počas každého dňa.

Pondelok (28.12.) bude vo Zvolene prevažne zamračený a popoludní sa majú vyskytnúť aj snehové prehánky. Meteorológovia zároveň upozorňujú na poľadovicu, pre ktorú vydali i výstrahu prvého stupňa platnú do 9-tej hodiny. V ranných hodinách si však treba dať pozor aj na snehové jazyky a záveje. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo nuly a cez deň sa vzduch ohreje najviac na plus štyri stupne Celzia.

Utorok (29.12.) má pretrvávať prevažne veľká, cez deň prechodne zmenšená oblačnosť, pričom v ranných hodinách treba rátať i s dažďom. Ranná teplota vzduchu má byť plus tri stupne. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom stúpne, a to najviac na +6 stupňov.

Streda (30.12.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy. Počas celého dňa majú pretrvávať aj dažďové zrážky, ktoré by nás mali sprevádzať i počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných plus troch až do popoludňajších siedmich stupňov.

Štvrtok (31.12.) prinesie opäť množstvo oblačnosti, ako aj dažďa. Ortuť teplomera sa počas posledného dňa v roku vyšplhá najviac na 6 stupňov Celzia.

Piatok (1.1.) bude ráno úplne jasný, no postupne má oblačnosť pribúdať, a tak by nás v druhej polovici dňa mala zas a znova sprevádzať zamračená obloha. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo mínus troch stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje maximálne na +2 stupne.

Sobota (2.1.) má byť zamračená, pričom nás cez deň potrápia nielen dažďové, ale aj snehové zrážky. Najvyššia denná teplota vzduchu sa má vyšplhať na hodnotu +3 stupne Celzia.

Nedeľa (3.1.) zostane oblačná a zároveň opäť treba počítať aj so zmiešanými prehánkami. Tie by nás mali sprevádzať i počas noci z nedele na pondelok. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni okolo +1 stupeň a cez deň sa teplota vyšplhá najviac na hodnotu +4 stupne Celzia.