ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 2.6.2019

Počasie vo Zvolene: Teploty nám pripomenú leto, počítať musíme aj so slabšími zrážkami

Prvé júnové dni prinesú prevažne polooblačnú oblohu. Teploty vzduchu budú najmä na začiatku týždňa stúpať až k tropickej 30-ke a počas niektorých dní majú pretrvávať aj slabé dažďové prehánky, pričom meteorológovia nevylučujú ani búrky.

Pondelok (3.6.) bude vo Zvolene prevažne jasný. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných trinásť do popoludňajších 27 stupňov Celzia. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (4.6.) má byť prevažne jasno, avšak sprevádzať nás majú aj dažďové zrážky. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude najviac 27 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 14 až do 16 stupňov Celzia.

Streda (5.6.) prinesie zrána takmer jasnú oblohu, no postupne bude oblačnosť pribúdať, a tak po zvyšok dňa očakávame zamračenú oblohu. Najmä poobede a  k večeru nás majú sprevádzať aj slabšie dažďové zrážky či búrky, ktoré by mali pretrvávať i počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 17 až do popoludňajších 26 stupňov.

Štvrtok (6.6.) bude polooblačno a opäť i s dažďom či letnou búrkou. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 24 stupňov Celzia.

Piatok (7.6.) má priniesť mnoho oblačnosti, v poobedňajších a večerných hodinách treba počítať aj s dažďom. Ranná teplota vzduchu má byť na úrovni približne 18 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo 26 stupňov.

Sobota (8.6.) má byť polooblačná a poobede sa môže vyskytnúť i slabý dážď. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 25 stupňov Celzia.

Nedeľa (9.6.) zostane v znamení polooblačnej oblohy, pričom v ranných hodinách môže pretrvávať jasná obloha. Teploty vzduchu očakávame od ranných 15 až do popoludňajších 24 stupňov Celzia.