ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 14.7.2019

Počasie vo Zvolene: Teploty mierne stúpnu, víkend má byť opäť aj s dažďom

Ani v polovici júla si nebudeme môcť užiť pravé leto. Aj keď očakávame oteplenie, stále sa teploty vzduchu budú pohybovať len na úrovni okolo 25 stupňov. Ku koncu týždňa navyše meteorológovia znovu predpovedajú aj dažďové zrážky a letné búrky.

Pondelok (15.7.) bude vo Zvolene prevažne jasno. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných desať do popoludňajších 24 stupňov Celzia.

Utorok (16.7.) má prevládať prevažne polooblačná obloha, ráno a večer má byť zmenšená oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na 25 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 10 až do 12 stupňov.

Streda (17.7.) bude takmer jasná, avšak v čase okolo obeda môže pretrvávať zväčšená oblačnosť. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 17 až do popoludňajších 24 stupňov Celzia.

Štvrtok (18.7.) prinesie mnoho oblačnosti. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 27 stupňov Celzia.

Piatok (19.7.) má byť oblačno, v poobedňajších a večerných hodinách treba počítať aj s dažďovými zrážkami či letnými búrkami. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne 18 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo 25 stupňov.

Sobota (20.7.) prinesie polooblačnú oblohu a opäť aj dážď, pričom meteorológovia znovu nevylučujú ani búrky. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 26 stupňov Celzia.

Nedeľa (21.7.) zostane v znamení polooblačnej oblohy. Počas obedňajších hodín nás však môže sprevádzať zväčšená oblačnosť, poobede a večer znovu aj dažďové prehánky. Teploty vzduchu očakávame od ranných 21 až do popoludňajších 25 stupňov Celzia.