ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 17.5.2020

Počasie vo Zvolene: Teploty budú prevažne letné, o slovo sa opäť prihlásia aj prehánky

Okrem ďalšieho uvoľňovania prísnych opatrení v súvislosti s koronavírusom nám v najbližšom týždni vyčaria úsmev na perách aj teplejšie dni. V predposledný májový víkend sa však k príjemným teplotám pripojí i množstvo dažďových zrážok.

Pondelok (18.5.) nás bude vo Zvolene sprevádzať prevažne jasná obloha. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo 5 stupňov Celzia, avšak v skorých ranných hodinách môže pretrvávať aj pod bodom mrazu. Pre nízke ranné teploty meteorológovia vydali i výstrahu prvého stupňa. Cez deň sa vzduch ohreje na príjemných 23 stupňov.

Utorok (19.5.) má byť prevažne polooblačno, ráno a večer môžeme očakávať zmenšenú oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 9 až 11 stupňov. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na 25 stupňov.

Streda (20.5.) prinesie polooblačnú oblohu, pričom v čase okolo obeda má pretrvávať zväčšená oblačnosť. Meteorológovia nevylučujú ani slabé dažďové prehánky. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 13 až do popoludňajších dvadsiatich stupňov.

Štvrtok (21.5.) má priniesť slnečnú a jasnú oblohu. Ortuť teplomera sa počas dňa vyšplhá najviac na 19 stupňov Celzia.

Piatok (22.5.) zostane v znamení jasnej oblohy. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo 10 stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 20 stupňov.

Sobota (23.5.) má byť oblačná a s množstvom dažďových zrážok, ktoré majú pretrvávať i počas noci zo soboty na nedeľu. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 22 stupňov Celzia.

Nedeľa (24.5.) bude polooblačná a opäť treba počítať aj s prehánkami. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni okolo 11 stupňov a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 23 stupňov.