ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 15.4.2018

Počasie vo Zvolene: Teplotne nadpriemerné dni budú pokračovať aj naďalej

Prvá dekáda apríla priniesla teplotne nadpriemerné počasie, ktoré je typické skôr pre máj ako apríl. Denné teploty vzduchu presahujúce hranicu dvadsať stupňov Celzia nás však čakajú i počas najbližších dní.

Pondelok (16.4.) bude prevažne zamračený. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 14 až do 16 stupňov. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí 21 až 23 stupňov Celzia.

Utorok (17.4.) má priniesť spočiatku zamračenú oblohu, k večeru očakávame prevažne polooblačno. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a teda bude v rozmedzí 20 až 22 stupňov. Ranná teplota vzduchu má byť opäť od 14 až do 16 stupňov Celzia.

Streda (18.4.) prinesie jasnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 12 až do popoludňajších dvadsať stupňov Celzia.

Štvrtok (19.4.) bude znovu v znamení slnečnej a jasnej oblohy a s rannou teplotou okolo 9 stupňov. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do dvadsaťdva stupňov Celzia.

Piatok (20.4.) má priniesť jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo jedenásť stupňov a teplota vzduchu cez deň bude približne dvadsaťtri stupňov.

Sobota (21.4.) má byť slnečná. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 10 až do popoludňajších dvadsaťjeden stupňov Celzia.

Nedeľa (22.4.) bude z rána polooblačná, avšak doobeda by oblačnosť mala ubúdať, a tak po zvyšok dňa má opäť prevládať slnečná obloha. Ranná teplota vzduchu má byť okolo desať stupňov a najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu devätnásť stupňov.