ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 14.6.2020

Počasie vo Zvolene: Takmer tropické teploty vystrieda ochladenie, búrky a dážď však pretrvajú

Ani v druhej polovici júna si nebudeme môcť vychutnať krásne slnečné dni. Aj počas nadchádzajúceho týždňa totiž bude pretrvávať množstvo oblačnosti, ako aj dažďových zrážok. Najmä cez víkend sa k nim navyše majú pridať i búrky.

Pondelok (15.6.) nás bude vo Zvolene sprevádzať zamračená obloha a počas celého dňa treba počítať aj s intenzívnymi lejakmi. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo 17 stupňov Celzia a cez deň sa vzduch ohreje na 24 stupňov.

Utorok (16.6.) má pretrvávať prevažne veľká, ráno a večer zmenšená oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 15 až 17 stupňov. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená a teda bude opäť najviac 24 stupňov. Počas celého dňa má pofukovať slabý premenlivý vietor.

Streda (17.6.) prinesie mnoho oblačnosti, pričom najmä v druhej polovici dňa majú pretrvávať i dažďové prehánky. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 19 až do popoludňajších 22 stupňov Celzia.

Štvrtok (18.6.) zostane v znamení zamračenej oblohy a prinesie znova aj množstvo zrážok. Dážď by nás mal navyše sprevádzať i počas noci zo štvrtka na piatok. Ortuť teplomera sa počas dňa vyšplhá najviac na 21 stupňov Celzia.

Piatok (19.6.) neprinesie žiadnu výraznú zmenu. Opäť má pretrvávať zamračená obloha a počítať treba i s dažďom, pričom meteorológovia nevylučujú ani búrky. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo 17 stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 22 stupňov.

Sobota (20.6.) má byť oblačná, daždivá a s búrkami, pričom prehánky sa majú vyskytovať aj počas noci zo soboty na nedeľu. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 21 stupňov Celzia.

Nedeľa (21.6.) bude opäť raz oblačná. S dažďom treba počítať počas celého dňa a ojedinele sa môžu vyskytnúť i búrky. Teplota vzduchu ráno má byť na úrovni okolo 18 stupňov a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 23 stupňov.