ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 7.9.2020

Počasie vo Zvolene: Sprevádzať nás majú letné teploty a prevažne jasná obloha

Hoci prvý deň nového týždňa sa bude niesť v znamení typického jesenného počasia, už od utorka sa môžeme opäť tešiť na návrat slnečných lúčov a príjemných denných teplôt.

Pondelok (7.9.) bude vo Zvolene spočiatku veľa oblačnosti. K večeru už má byť prevažne jasná obloha a dopoludnia treba navyše počítať aj s dažďom. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 15 stupňov Celzia a cez deň sa vzduch ohreje na 19 stupňov.

Utorok (8.9.) má pretrvávať prevažne jasná obloha. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 7 až 9 stupňov. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na 21 stupňov.

Streda (9.9.) zostane slnečná a jasná. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 13 až do popoludňajších 22 stupňov Celzia.

Štvrtok (10.9.) sa bude opäť raz niesť v znamení jasnej oblohy, avšak s výnimkou času okolo obeda, kedy má pretrvávať zväčšená oblačnosť. Ortuť teplomera sa počas dňa vyšplhá na 24 stupňov Celzia.

Piatok (11.9.) má byť prevažne jasno. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo 13 stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 21 stupňov.

Sobota (12.9.) bude polooblačná, avšak v podvečerných hodinách treba počítať so zamračenou oblohou. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 24 stupňov Celzia.

Nedeľa (13.9.) prinesie znova polooblačnú oblohu, no cez obed nás bude sprevádzať zväčšená oblačnosť. Teplota vzduchu ráno má byť na úrovni okolo 17 stupňov a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 23 stupňov.