ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 12.5.2019

Počasie vo Zvolene: Spočiatku daždivo, ku koncu týždňa sa vyčasí a teploty stúpnu nad 20 stupňov

Počas prvej polovice nasledujúceho týždňa musíme ešte počítať s množstvom oblačnosti, ako aj dažďových prehánok či búrok. V pondelok nás navyše potrápi aj silný vietor, avšak koncom týždňa by už mala pretrvávať polooblačná obloha a teploty sa majú pohybovať okolo takmer letných dvadsať stupňov Celzia.

Pondelok (13.5.) bude vo Zvolene spočiatku polooblačno, postupne sa však zamračí. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných deväť do popoludňajších 17 stupňov Celzia. Počas celého dňa nás má sprevádzať aj silný vietor, kvôli ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa.

Utorok (14.5.) má byť prevažne zamračený a s dažďom. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na 11 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od troch až do piatich stupňov.

Streda (15.5.) prinesie oblačnú oblohu. Počas celého dňa nás majú sprevádzať aj dažďové zrážky či búrky, ktoré by mali pretrvávať i počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 11 až do popoludňajších 17 stupňov.

Štvrtok (16.5.) má priniesť opäť mnoho oblačnosti. V ranných a doobedňajších hodinách treba počítať aj s dažďom, avšak meteorológovia nevylučujú ani búrky. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 18 stupňov.

Piatok (17.5.) bude v znamení takmer jasnej oblohy. Ranná teplota vzduchu má byť na úrovni približne 11 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo 20 stupňov.

Sobota (18.5.) má byť polooblačná a vyskytnúť sa môže i slabý dážď. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 21 stupňov Celzia.

Nedeľa (19.5.) zostane v znamení polooblačnej oblohy, pričom v čase okolo obeda môže pretrvávať zväčšená oblačnosť. Teploty vzduchu očakávame od ranných 15 až do popoludňajších 22 stupňov.