Poľadovica, dážď aj sneh. Žiaľ, ani najbližšie decembrové dni nebudú zrovna najpríjemnejšie. Pre poľadovicu dokonca Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa, potrápi nás hneď v úvode nadchádzajúceho týždňa. 

Pondelok (5.12.) bude prevažne zamračený. Okrem poľadovice nás neminie ani dážď, pričom kvôli poľadovici je vydaná i výstraha prvého stupňa. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí +3 až +5 stupňov Celzia. V poobedňajších hodinách s viac ako siedmimi stupňami počítať určite netreba.

Utorok (6.12.) má pretrvávať oblačná až zamračená obloha a v ranných hodinách i sneženie. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú +1 stupeň. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom klesne, a to na 4 stupne Celzia.

Streda (7.12.) zostane oblačná, počas celého by nás zároveň mali trápiť i slabšie dažďové prehánky. Denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 5 stupňov a ráno nám teplomer ukáže +2 stupne Celzia.

Štvrtok (8.12.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy. Od obeda vrátane noci zo štvrtka na piatok treba počítať i so slabým snežením. Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň 3 stupne.

Piatok (9.12.) prinesie tak ako aj predchádzajúce dni opäť veľa oblačnosti. Štvrtkové sneženie vystrieda dážď, ktorý má byť miestami pomerne dosť intenzívny. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných plus troch až do popoludňajších šiestich stupňov Celzia.

Sobota (10.12.) má byť oblačná. Zatiaľ čo v prvej polovici dňa sa treba pripraviť na čisto dažďové prehánky, v tej druhej nás neminú zmiešané dažďovo-snehové zrážky. Najvyššia denná teplota vystúpi na 4 stupne.

Nedeľa (11.12.) síce bude naďalej zamračená, avšak už len spočiatku, keďže od obeda by mala pretrvávať polooblačná obloha. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže nulu. Popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac 2 stupne Celzia.