ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 1.1.2018

Počasie vo Zvolene: Sneženie, dážď, ale aj výstraha pred poľadovicou

Prvé dni nového roka prinesú mnoho oblačnosti a denné teploty vzduchu sa budú pohybovať tesne nad nulou. Počas prvého januárového týždňa treba počítať i s poľadovicou, ako aj s intenzívnymi snehovými či dažďovými prehánkami.

Pondelok (1.1.) bude zamračený. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo nuly. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí +1 až +3 stupne Celzia. V ranných hodinách treba počítať aj s poľadovicou kvôli, ktorej Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (2.1.) má priniesť znovu zamračenú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na +2 až +4 stupne Celzia. Ranná teplota vzduchu má byť opäť okolo nuly. Z rána sa môžu vyskytnúť aj prechodné dažďové prehánky.

Streda (3.1.) prinesie opäť mnoho oblačnosti. V poobedňajších a vo večerných hodinách treba počítať aj s intenzívnym snežením, ktoré má pretrvávať i počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných -2 až do popoludňajších plus troch stupňov.

Štvrtok (4.1.) má byť zatiahnutý a s rannou teplotou okolo -2 stupne Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do plus štyri stupne Celzia. Počas celého dňa očakávame aj dažďové prehánky, pričom v čase okolo obeda by malo ísť o dážď so snehom.

Piatok (5.1.) prinesie mnoho oblačnosti a rannú teplotu okolo mínus tri stupne. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do plus dva stupne Celzia. V ranných a doobedňajších hodinách treba počítať aj so snehovými prehánkami.

Sobota (6.1.) má byť polooblačná. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných plus jeden až do popoludňajších plus dvoch stupňov Celzia.

Nedeľa (7.1.) bude opäť v znamení polooblačnej oblohy. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo nuly. Najvyššia denná teplota vzduchu má byť do +6 stupňov Celzia.