ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 13.1.2020

Počasie vo Zvolene: Sneh nás neprekvapí ani tento týždeň, pokračovať má mierna zima

Hoci je už polovica januára za nami, stále sme sa pravého zimného obdobia so snehom nedočkali. Poprašok, ktorý aktuálne na našom území pretrváva, by sa pri slnečných lúčoch a teplotách nad nulou mal roztopiť a nová snehová nádielka je nateraz v nedohľadne.

Pondelok (13.1.) nás bude vo Zvolene sprevádzať spočiatku polooblačná obloha, postupne až zamračená. Teploty sa majú pohybovať v rozmedzí od ranných -5 do popoludňajších plus štyroch stupňov. Cez deň bude fúkať aj slabý premenlivý vietor.

Utorok (14.1.) má priniesť prevažne malú oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to na +3 stupne Celzia. Ranná teplota sa má pohybovať v rozmedzí dva až štyri stupne Celzia pod nulou. Počas dňa treba znovu počítať i so slabým premenlivým vetrom.

Streda (15.1.) bude zrána zamračená, avšak postupne sa oblačnosť má rozpadať, a tak po zvyšok dňa by nás mala sprevádzať polooblačná obloha. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných -1 až do popoludňajších plus piatich stupňov Celzia.

Štvrtok (16.1.) prinesie opäť poloblačnú oblohu, pričom v ranných hodinách má pretrvávať oblačnosť vo zväčšenej miere. Najvyššia denná teplota vzduchu vystúpi maximálne na +7 stupňov Celzia.

Piatok (17.1.) má byť slnečný a jasný, avšak ráno treba znovu počítať so zamračenou oblohou. Ranná teplota bude na úrovni okolo nuly a cez deň sa vzduch ohreje najviac na +7 stupňov.

Sobota (18.1.) prinesie veľké množstvo oblačnosti. Najvyššia denná teplota vzduchu oproti predchádzajúcim dňom poklesne, a to na plus štyri stupne Celzia.

Nedeľa (19.1.) zostane v znamení zamračenej oblohy. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni -4 stupne a cez deň vystúpi najviac na +5 stupňov Celzia.