ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 15.11.2020

Počasie vo Zvolene: Slnko vykukne len ojedinele, prevládať má veľká oblačnosť a dážď

Do druhej polovice novembra vhupneme so zamračenou oblohou a tá nás má, žiaľ, sprevádzať aj počas viacerých nasledujúcich dní. Slnečných lúčov si v najbližšom období veľa nevychutnáme, objavia sa len výnimočne, zato dažďových zrážok bude požehnane.

Pondelok (16.11.) bude vo Zvolene prevažne zamračený a počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo troch stupňov a cez deň sa vzduch ohreje na 9 stupňov Celzia.

Utorok (17.11.) má pretrvávať spočiatku polooblačná obloha, no k večeru očakávame prevažne jasnú oblohu. Opäť bude fúkať aj slabý premenlivý vietor a ranná teplota vzduchu sa má tentokrát pohybovať okolo nuly. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na 11 stupňov Celzia.

Streda (18.11.) sa bude niesť v znamení takmer jasnej oblohy. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných +1 až do popoludňajších 10 stupňov.

Štvrtok (19.11.) prinesie nielen množstvo oblačnosti, ale aj dažďa. Zrážky nás majú navyše sprevádzať i počas noci zo štvrtka na piatok. Ortuť teplomera sa počas dňa vyšplhá najviac na 7 stupňov Celzia.

Piatok (20.11.) zostane oblačný a daždivý. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo troch stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje maximálne na 5 stupňov.

Sobota (21.11.) bude zas a znova zamračená. Dažďové prehánky nás potrápia už iba v ranných a doobedňajších hodinách. V druhej polovici dňa by sa už zrážky vyskytnúť nemali. Najvyššia denná teplota vzduchu sa má vyšplhať na hodnotu 8 stupňov Celzia.

Nedeľa (22.11.) má byť takmer jasná, pričom najmä v čase okolo obeda sa predpokladá výskyt zväčšenej oblačnosti. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni okolo nuly a cez deň by nemala prekročiť hranicu 5 stupňov.